El ve Üst Ekstremite Cerrahisi

El ve üst ekstremite vücudun en komplike kısmıdır ve tedavisi tecrübe, bilgi ve zaman gerektirmektedir. Özellikle ameliyat sonrası sonrası dönemde iyileşme döneminde en uygun zamanda harekete başlamak çok önemlidir.

Eldeki problemlerin cerrahi ve tedavisinde tendon kesileri, ezilme ve sıkışma sonucu oluşan cilt ve kas dokusu kayıpları, tetik parmak (daha çok başparmakta olan takılmalar, ) karpal tünel sendromu (el bileğinde sinir sıkışması), Kübital tünel (dirsekte sinir sıkışması ), dequervain tendiniti ( başparmak arkasında (kes kirişinde sıkışma ), dupuytren kontraktürü gibi eldeki sertliklerin açılması ve oluşan kırıkların ve yumuşak dokudaki hasarların tedavisi cerrahi veya ameliyatsız olarak takibi yapılmaktadır.

Üst ekstremiteyi (omuz ve kollar) ilgilendiren akut yumuşak doku travmalarının el bileği, ön kol, dirsek ve omuzda meydana gelen kırıkların ve yumuşak doku hasarı tendon yırtıkları, dirsekte kıkırdak hasarı, hareket kısıtlığı tenisçi direği ( ev hanımı veya tamirci gibi mesleklerde sık olan kas kirişi dirsekteki problem ) tanı ve tedavisini takiben kuşkusuz el cerrahisinde de önemli olan rehabilitasyon döneminde takip ve tedavileri önemlidir.

DİKKAT! Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

İLETİŞİM

  Adınız (zorunlu)

  Epostanız (zorunlu)

  Konu

  İletiniz (zorunlu)

  Güvenlik Sözcüğü (zorunlu)

  captcha