Doç.Dr. Süleyman Bülent Bektaşer ISF Delegesi Olarak Atandı

Prof.Dr. Süleyman Bülent Bektaşer ISF Delegesi Olarak Atandı

ISF Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Süleyman Bülent Bektaşer,  16-21 Haziran 2016 tarihlerinde Estonya’nın Başkenti Talin’de yapılacak olan Dünya 33.Basketbol Şampiyonasında ISF’yi temsilen, ISF delegesi olarak atandı.

Beraberinde ISF Basketbol Teknik Komite Başkanı Julia BOYONAVA ve GEK Başkanı Doç. Dr. Rıdvan EKMEKÇİ ile birlikte 30 Temmuz-2 Ağustos 2015 tarihleri arasında turnuvanın yapılacağı şehir ve tesisleri teftiş ederek, organizasyonun yapılacağı yerleri yerinde inceledi.

ISF Delegesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Süleyman Bülent BEKTAŞER yaptığı açıklamada “Uluslararası Yönetimde verilen bu görev ülkemiz ve federasyonumuz adına gurur vericidir.Teftişin olumlu geçtiğini söyleyerek, Estonya Parlamento binası ve Basketbol Federasyonunda yapılan toplantılara katıldık. Spor Bakanı ve kendisi de mecliste parlamenterde olan Estonya Okul Sporları Başkanı Lauri Laurik; ülke olarak bu organizasyona önem verdiklerini belirtmiştir. Bu toplantılar Estonya hükümetinin ve Basketbol Federasyonunun yaklaşık 300 sporcu, toplam 400 kişinin katılacağı bu uluslararası organizasyona verdiği desteğin önemli olduğunu göstermiştir.Maçların yapılacağı özgürlük meydanı, açılış ve kapanış töreni yapılacak alan ve spor salonunun,sporcuların kalacağı otelin incelemesinde tesislerin yeterli olduğu kanaatine varılmıştır.”

Federasyon Başkanı Ayhan PALA yaptığı açıklamada; “1972 yılından beri ülkemizin üye olduğu ISF’de ilk kez bir Türk’ün Dünya Şampiyonası delegesi ve lideri olduğu belirterek bu tarihi bir an olduğu gibi ülkemiz adına gurur kaynağıdır. Federasyonumuzun başarısı gösteriyor ki artık yönetilenden, yönetene geçilmiştir. Uluslararası alanda güçlü bir lobimiz vardır. Doç.Dr. Bülent BEKTAŞER’i bu başarısından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

LÜTFEN DİKKAT! Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.